Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kitap
  4. »
  5. Zafer Algöz’ün üçüncü kitabı ‘Ken Taç Dis’ raflarda

Zafer Algöz’ün üçüncü kitabı ‘Ken Taç Dis’ raflarda

haber haber -
47 0

Tiyatrocu ve oyuncu Zafer Algöz (60), yeni kitabı ‘Ken Taç Dis’ ile okurlarıyla yeniden buluştu.

İnkılap Kitabevi imzasıyla raflarda yerini alan ‘Ken Taç Dis’, yazarın kendi hayatından sunuyor. Algöz, kitabında başından geçen keyifli anıları ve hikayeleri satırlara döktü.

Merakla beklenen üçüncü kitabıyla mizah serüvenine devam eden
Algöz, çocukluğundan gençliğine ve ustalığına kadar geçen zamanda yaşadıklarını eşsiz anlatım gücüyle aktarırken bolca güldürüyor, düşündürüyor ve hüzünlendiriyor. Hayatında önemli bir yere sahip olan Kars, Trabzon ve Bursa anılarının yanında; tiyatro ve sinema dünyasından tanıdığımız usta isimlerle birlikte kendi özel hayatından sıra dışı karakterlere de yer veriyor kitabında.

1961’de Kars’ta doğdu. 1975’te Bursa Devlet Tiyatrosu’nda açılan ‘Gençlik Kursları’ ile tiyatro eğitimi almaya başladı. 1981’de girdiği Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden 1985’te mezun oldu. Aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 1989’da West Side Story’de Tony rolünü oynamak üzere İstanbul Devlet Tiyatrolarına atandı.

Saygılar Bizden dizisiyle televizyona adım attı. Aralarında Esir Şehrin İnsanları, Kurtlar Vadisi Pusu, Behzat Ç., Beni Böyle Sev, İntikam, Hayatımın Aşkı’nın da yer aldığı dizilerde oynadı.

Ağır Roman, Duruşma, Salkım Hanım’ın Taneleri, O Şimdi Mahkum, A.R.O.G., Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif V 2016, Karakomik Filmler, Dedemin İnsanları, Uzun Hikaye, Ali Baba ve Yedi Cüceler gibi filmlerde rol aldı.

İlgili Yazılar