Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Yılmaz, Hatay Ziyareti ve AFAD Toplantısında Deprem Çalışmalarını Değerlendirdi

Yılmaz, Hatay Ziyareti ve AFAD Toplantısında Deprem Çalışmalarını Değerlendirdi

haber haber -
23 0

Yılmaz, AFAD Toplantısında Depremzedelerin Yanında Olduklarını Vurguladı

Hatay ziyareti kapsamında AFAD İl Müdürlüğünde düzenlenen İl Değerlendirme Toplantısı’na katılan Yılmaz, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve güvenli yuvalarına yerleştirmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Deprem ve Afetlere Hazırlık Öncelikli Gündem

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde öncelikli gündemlerinin deprem bölgesi ve afetlere hazırlık olduğunu söyledi. Depremin siyaset üstü ve ihmale gelmeyecek bir konu olduğunu vurgulayan Yılmaz, 2024 yılı bütçesinde deprem çalışmalarına 1 trilyon 30 milyar liraya yakın ödenek ayrıldığını ifade etti.

442 Bin Hak Sahibine Yeni Konut ve İş Yeri Vaadi

Yılmaz, depremden etkilenen 11 şehirde 460 bin bağımsız bölümün inşaat çalışmalarının başladığını ve 4 bin 333 köyde köy evi yapım çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Toplamda 442 bin hak sahibine yeni konut ve iş yeri vaat edildiğini belirtti.

Yerinde Dönüşüm ve İnşaat Faaliyetleri

Yılmaz, yerinde dönüşüme önem verdiklerini ve şehirleri, konutları, caddeleri, meydanları yeniden tasarlayıp inşa ettiklerini dile getirdi. 2025 yılına kadar bütün hak sahiplerine konut ve iş yerlerini teslim etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Hatay’a Yapılan Yatırımlar

Yılmaz, Hatay’da 160 bin civarında konut inşa edilmesinin planlandığını, üretim ve rekabetçiliği artırmak için çeşitli yatırımların yapıldığını ve tarım alanında çiftçilere depremden bu yana 1 milyar liranın üzerinde hibe ve yatırım desteği sağlandığını belirtti.

İlgili Yazılar