Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Rusya’nın En Büyük Bankası VTB’nin Başkanı: “Küresel Finans Sistemi Değişmeli”

Rusya’nın En Büyük Bankası VTB’nin Başkanı: “Küresel Finans Sistemi Değişmeli”

haber haber -
25 0

Andrey Kostin, Yeni Finansal Piyasanın Gerekliliğine İşaret Ediyor

Rusya’nın önde gelen bankalarından VTB’nin Başkanı Andrey Kostin, küresel finans sisteminde değişiklik yapılması gerektiğini vurgulayarak, mevcut uluslararası finansal sistemin farklı koşullar altında oluştuğunu belirtti. Kostin, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu (SPIEF) kapsamında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Türkiye-Rusya İlişkileri ve Ticarete Yönelik İş Birliği

Kostin, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin mükemmel olduğunu vurgulayarak, bu ilişkilerin her alanda ivme kazandığını dile getirdi. Türkiye’nin ticaret ortağı olarak önemli bir konumda olduğunu belirten Kostin, Türkiye’ye olan desteklerinden dolayı Türk halkına ve liderliğine minnettar olduklarını ifade etti. İki ülke arasındaki ticari ve finansal ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini belirten Kostin, Türkiye’nin önemli bir turizm destinasyonu olduğunu ve bu alanda talebin arttığını söyledi.

Yeni İş Birlikleri ve Finansal Çözümler Arayışı

VTB Başkanı, Türk bankaları ile şu anda ortak çalışma yürütmediklerini belirtirken, Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Vietnam ve Hindistan gibi ülkelerde birçok şubeye sahip olduklarını açıkladı. Kostin, bankacılık sektöründeki zorluklarla ilgili çözüm arayışının devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, dijital paraların da çözümler arasında olabileceğini ifade etti.

ABD Dolarının Rezerv Para Konumu ve Değişim İhtiyacı

Kostin, uluslararası ticarette yerel para birimlerinin kullanımının bankacılık sektöründeki sorunlara çözüm getirebileceğini belirterek, mevcut uluslararası finansal sistemin değişmesi gerektiğini dile getirdi. ABD dolarının rezerv para birimi olmasına ve bazı ülkelerin dolar kullanımından vazgeçmesine değinen Kostin, bu durumun Amerikan ekonomisini olumsuz etkileyebileceğini ifade etti.

İlgili Yazılar