Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mehmet Yiğit, Keşkek Şenliğinde Uşak Türküleriyle Büyüledi

Mehmet Yiğit, Keşkek Şenliğinde Uşak Türküleriyle Büyüledi

admin admin -
40 0

Simavlı Türk Halk Müziği sanatçısı Mehmet Yiğit, İstanbul’da gerçekleştirilen Uşak Karahallılar Vakfının Keşkek Şenliğinde sahne aldı. Yiğit, sahnede olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdi. Uşak türkülerini seslendiren sanatçı, dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Derlemeci ve Yörük türkülerinin sevilen ismi Mehmet Yiğit, bağlamasıyla sahnede harika bir performans sergiledi. Karahallılar Vakfı Genç Zeybek ekibi ise harmandalı ve kadıoğlu zeybeği oynayarak geceye ayrı bir renk kattı. Vatandaşlar, Mehmet Yiğit’in türkülerine eşlik ederek coşkuyla oynadı ve alkışladı.

Mehmet Yiğit, şenliğin sonunda sahnede olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, türkülerle dolu bu güzel günlerin devam etmesini diledi. Sanatçı, türkülerin hiç susmaması gerektiğini belirterek, duygularını izleyicilerle paylaştı.

Uşak Karahallı Belediye Başkanı Ramazan Karakaya, Mehmet Yiğit’e teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Başkan Karakaya, Mehmet Yiğit’in performansının şenliğe büyük katkı sağladığını belirtti.

 

İlgili Yazılar