Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Logo Tasarım Hizmeti Neden Önemli

Logo Tasarım Hizmeti Neden Önemli

haber haber -
64 0

Firmaların web site, uygulama, restaurant, cafe gibi akla gelebilecek bütün işletmelerde, müşteri veya kullanıcının ilk dikkatini çeken unsur logo olur. Etkileyici, aklıda kalıcı ve anlatılmak isteneni basit bir şekilde ifade edebilen logo tasarımı müşteriyi çekmesi açısından önemlidir.

Firmaların ilk yüzünü oluşturacak ve firma tabelalarında, kartvizitlerde, web sitelerinde yer alacak logonun uzman kişilerce yapılması önem arz eder. Sürekli değişiklik yapılmasının olumsuz etki oluşturabileceği düşünüldüğünde ilk yapılan logo tasarımı çok önemlidir.

Logo Tasarım Hizmetini Kimler Alır?

Yeni bir şirket kurmuş, web sitesi tasarlamış veya uygulama yazmış kişilerin yapmış olduğu işi tanımlayan ilk görsel olarak logo tasarlaması gerekir. Bu sebeple ilk defa logo tasarlaması yapacak kişilerin veya eski logosundan beklenen performansı alamayan, marka güncellemesine gitme ihtiyacı olan firmaların logo tasarım hizmetini uzman kişilerden almasına ihtiyaç duyulur.

Eğer siz de logo tasarım hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız Gökhan Design sitesinden profesyonel destek alabilirsiniz. Tasarımcı Gökhan Hayta sizlere etkileyici, özgün, profesyonel logo hizmetini sunmaktadır. 

Logo Tasarım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tasarımın öncelikle iyi bir eğitim almış freelance tasarımcı veya profesyonel şirketlerce yapılması önemlidir. Logo tasarım yaparken canva dersleri almış tasarımcılar konuya daha hakim olur. Logo içerisinde varsa yazıların okunaklı, resimlerin ve görsellerin anlaşılır olması önemlidir. Firmalar iş yapmış olduğu sektör hakkında bilgi vermelidir.

Tasarlanacak logonun firmanın yaptığı işi veya uygulamanın içeriğini basit ama etkileyici görseller ile açıklaması gereklidir. Ayrıca yapılan logonun daha önceden yapılmış ve telif hakları alınmış logolardan farklı olması önemlidir. Aksi takdirde telif hakları sorunları yaşayabilir, maddi tazminat davaları ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple logo tasarım hizmetinin profesyonel kişilere bırakılması gerekir. 

Şirket Logo Tasarımı Dışarıdan Hizmet İle Alınabilir Mi?

Şirketiniz için dışarıdan logo tasarım hizmeti satın alabilir ve daha sonra tasarlanmış bu logunun telif haklarını satın alabilirsiniz. Logo tasarımı yapan freelance tasarımcılar ve kurumsal şirketler bu konuda şirketlere yardımcı olur.

Uzman ellerle yapılacak ve etkileyici bir logoya ihtiyaç duyuyorsanız Gökhan Design sitesinden destek alabilirsiniz. Bu sayede piyasadaki sizi ilk tanımlayacak olan etkileyici bir logoya sahip olabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

İlgili Yazılar