Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sınav Yerleri Öğrencilere Açıklandı

LGS Sınav Yerleri Öğrencilere Açıklandı

haber haber -
23 0

LGS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

LGS sınav giriş belgesi, 24 Mayıs 2024’ten itibaren belli olacak. Öğrenciler bu belge aracılığıyla sınav yerlerini öğrenebilecekler.

LGS Giriş Belgesi Nasıl Alınacak?

LGS giriş belgesi elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve öğrencilere teslim edilecek. Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ve kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar.

LGS Ne Zaman Yapılacak?

LGS, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınav tarihi öğrenci ve velilerin hazırlıklarını ve tatil planlarını yaparken daha rahat olmalarını sağlayacak şekilde belirlendi.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, sınav takvimi ve süreçle ilgili çalışmaları paylaşmaya devam edeceklerini belirtti. Sınavda yanlış cevapların üçte biri doğru cevaplarından çıkarılacak.

LGS Sınavı Detayları

Öğrenciler, sınavda Türkçe, TC. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soruya 75 dakika, matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soruya ise 80 dakika cevap verecekler.

Sınavda her alan için 8. sınıf öğretim programlarına uygun sorular yer alacak. Her bir öğrencinin ham puanı, yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak. Bu sayede öğrencilerin okuduğunu anlama, problem çözme ve diğer becerileri ölçülecek.

İlgili Yazılar