Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. “Kimyager Batuhan Tümay, Yenilikçi Projeleriyle Dikkat Çekiyor”

“Kimyager Batuhan Tümay, Yenilikçi Projeleriyle Dikkat Çekiyor”

haber haber -
28 0

 

 

 

Kimyager Batuhan Tümay, kimya alanındaki güçlü bilgi birikimi ve yaratıcı projeleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Tümay’ın kariyeri, 2013 yılında Bilkent Üniversitesi’nde %100 İngilizce Kimya Bölümü’nde tam burslu olarak eğitim almaya başladığı noktadan itibaren hızla yükseldi. Üniversite yıllarında, yenilebilir malzemelerden yüzey aktif maddeler elde etme konusundaki çalışmalarıyla adından söz ettiren Batuhan Tümay, bu başarılarını iş dünyasına taşıdı.

 

Tümay, doğal kozmetik ürünleri sunan PN Justmine markasının kurucusu olarak tanınıyor. Ayrıca, Vepamed Kozmetik A.Ş.’nin kurucu ortağı olmasıyla da kozmetik sektöründe etkili bir rol oynuyor. Bu deneyimler, Batuhan’ın yaratıcı kimya projelerine olan tutkusunu ve girişimcilik ruhunu vurguluyor.

 

İlaç sektöründe de büyük başarılara imza atan Batuhan Tümay, in vivo kemoterapötik kürlerin geliştirilmesi, kimyasal proseslerin tasarlanması ve uygulanması, ISO, TSE ve GMP mevzuatlarının titiz bir şekilde takibi ve akreditasyon süreçleri gibi geniş bir yelpazede yeteneklere sahiptir. Bu sayede, tıbbi ve bitkisel ilaç ARGE uzmanlığına yönelerek kariyerine yön vermiştir.

 

Ayrıca, Batuhan Tümay, ileri düzeyde İngilizce dil becerilerine sahiptir ve yazılım deneyimi ile yüzey aktif kimyasalların analizi ve sentezi gibi alanlarda da uzmandır. Tıbbi ilaç geliştirme, farmakoloji, fitoterapi ve bitkilerin sağlık alanındaki rolüne olan tutkusu, Batuhan’ı bu alanda önemli başarılar elde etmeye itmiştir.

 

Tümay’ın sahip olduğu çeşitli sertifikalar da dikkat çekiyor. Bunlar arasında “Using Python for Research of Harvard University,” “Clinical Bacteriology,” “Phytochemistry: Introduction to Plant Chemistry,” “Chemical Biology, Pharmacology and Computational Toxicology,” ve “Clinical Aromatherapy for Health” gibi önemli sertifikalar bulunuyor. Bu sertifikalar, Batuhan’ın kimya ve sağlık alanındaki uzmanlığını pekiştiriyor.

 

Kuruluş, gelişim ve AR-GE bazında rol aldığı markalar da Tümay’ın etkisini gösteriyor. PN Justmine, Bire20, Mascarene, Mintax ve DB Micellar gibi markaların başarısına katkıda bulunarak, kimya alanındaki yaratıcılığını iş dünyasında sürdürülebilir bir başarıya dönüştürüyor.

 

Sonuç olarak, Batuhan Tümay’ın iş deneyimleri, sertifikalar ve projelerle dolu özgeçmişi, alanındaki zengin bilgi birikimini ve özverisini yansıtmaktadır. Kimya ve sağlık sektörlerindeki etkisi, gelecekte daha da büyümeye devam edeceğe benziyor.

 

İlgili Yazılar