Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Katlanır Kapılar

Katlanır Kapılar

haber haber -
83 0

Katlanır kapılar hızlı bir sisteme sahip olması nedeni ile içerideki pek çok unsuru dışarıdaki faktörlerden koruyabilmektedir. Özellikle giriş ve çıkışların yoğun olduğu yerlerde ısı kaybını önlemektedir. Bunun gibi pek çok avantajından söz etmek mümkündür. Pek çok iş alanında, fabrikada, üretim, dağıtım ve depolama emeklerinde katlanır kapılar yoğun ilgi görmektedir. Katlanır kapı günlük hayatın bir parçası haline gelirken teknolojik donanımı da çeşitlenmektedir. Hem katlanır kapı farklı boy ve enlere ve teknolojik donanıma sahip olabilmektedir. Aynı zamanda bu ürünler hızlı bir biçimde açılıp kapanmakta ve bu sayede giren ve çıkan kişi haricindeki girişlerin önüne geçmektedir. Güvenliği sağlayan sistemi uzaktan kumanda yöntemi ile yönetmek mümkündür. Bu ürünler rüzgarın fazla olduğu yerler gibi farklı yerlere bağlı olarak çeşitlenmektedir. Çünkü kullanıldığı yer ürünün hangi çeşidinin seçileceğini de belirlemektedir.

Katlanır Kapı Nedir?

Katlanır kapı hızlı ve pratik kullanımı ile günlük hayatı kolaylaştırmaktadır. Katlanır kapı nedir ve nerelerde kullanılır soruları da yoğun olarak merak edilmektedir. Katlanır kapı yukarı doğru katlanır biçimdedir ve oldukça hızlı bir katlanma süresine sahiptir. Aynı zamanda uzaktan kumanda yöntemi ile harekete ettirilebilen katlanır kapılar istenen oranda açılıp kapanabilmekte ve böylelikle belirgin oranlarda da kullanılabilmektedir. Katlanır kapı ürünlerinde görülen çeşitlilik gerek malzeme gerekse basınca karşı uyumlu olma oranına bağlı olarak çeşitlenmektedir. Katlanır kapılar, istenen kapı ölçüsüne uygun olarak tasarlanmış ve en üst kalitede malzeme ile montelenmiştir. Dışarıdan gelecek en ciddi basınca ve rüzgar ve basınca karşı dayanıklı olması amaçlanmıştır. Bunun yanında bazı durumlarda katlanır kapı ürünleri iç mekanlarda da kullanılabilmektedir.

Katlanır Kapı Modelleri

Hızlı PVC Kapı modeli olan katlanır kapı modelleri üç çeşide sahiptir. Katlanır kapı modellerinden ilki Unifold olmaktadır. Unifold yüksek hızlı PVC kapılar oldukça yaygın ürünlerdir. Kapıların istenen ölçülerine orantılı olarak tasarlanmaktadır ve hem dış hem de iç mekanlarda kullanılabilmektedir. Katlanır kapıların bu modellerinde pencere açıklığı bulunmakta olup bunlar isteğe bağlı olarak değiştirilebilmektedir.

Farklı bir model ise Boxtwinfold olmaktadır. Çift katlı olarak tasarlanan katlanır kapı modellerinde rüzgâra karşı dayanıklılık en temel unsurlardan olmaktadır. Alüminyum barlar ile desteklenen bu modelde branda desteği bulunmaktadır. Gözetleme pencereleri bu üründe de yer almaktadır ancak bunun rüzgara olan dayanıklılığı olumsuz etkilediği bilinmelidir.

Bir diğer model de Twinfold modeli olmaktadır. Twinfold çift katlı katlanır kapı modelleri rüzgara dayanıklı tasarlanmıştır. Metal aksamlı bu modelde dikey değil yatay bir güçlendirme tercih edilmiştir. Bu tasarım 130 km/h ‘a kadarki rüzgar basıncı için dayanıklı olmaktadır.

Katlanır kapılara alternatif olarak Rayflex firmasının ürettiği sarmal kapı modellerine de bakabilirsiniz. Bir çok endüstriyel firma sarmal kapı çeşitlerini tercih etmektedir.

Katlanır Kapı Fiyatları         

Katlanır kapı sistemleri farklı fiyatları ile bilinmektedir. Birbirinden farklı üç çeşit kapıya ek olarak özel boyutlarda üretim de bulunmaktadır. Bu nedenle ölçü faktörü oldukça etkilidir. Aynı zamanda malzeme faktörü de katlanır kapı fiyatları için belirleyici olmaktadır. Fiyatlar birbirinden ayrılmakta ve bunu etkileyen unsurlar bulunmaktadır. Pencere açıklıkları, ölçüler, malzeme değişikliği, rüzgar basıncına karşı dayanıklılık gibi unsurlar temel etkenler arasındadır.

İlgili Yazılar