Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Japonya ve Türkiye Arasındaki Kültürel İlişkilerin Güçlenmesi

Japonya ve Türkiye Arasındaki Kültürel İlişkilerin Güçlenmesi

haber haber -
24 0

Japonya Büyükelçiliği’nde Türk ve Japon Kültürlerinin Buluşması

Japonya’nın Ankara Büyükelçiliği ev sahipliğinde düzenlenen törene Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bilal Erdoğan ve ailesi, Dışişleri Bakan Yardımcısı Burhanettin Duran, Japonya Başbakanı Özel Danışmanı İijima Isao, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Katsumata Takahiko ve Türkiye’nin eski Tokyo büyükelçileri ile birçok davetli katıldı.

Bilal Erdoğan’ın Vurguladığı Türkiye-Japonya İlişkileri

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Türkiye-Japonya ilişkilerinin köklü geçmişine değinerek, her iki milletin de geleneklerine bağlı, kadim kültürlere sahip olduğunu belirtti. Kültürel yozlaşmanın arttığı bir dönemde, her milletin kendi kimliğini koruması gerektiğini vurguladı.

Bilal Erdoğan’ın Çağrısı

Bilal Erdoğan, dünyanın tek renkliliğe değil, çeşitliliğe ihtiyacı olduğunu ifade ederek, kültürel zenginliklerin korunması gerektiğini söyledi. Batı medeniyetinin egemenliğine karşı duruş sergilenmesi gerektiğini belirtti ve küresel kaosun önlenebilmesi için tarihi ve kültürel derinliği olan milletlerin işbirliği yapması gerektiğini vurguladı.

Bilal Erdoğan’ın Çalışmaları

Bilal Erdoğan, Türk-Japon ilişkilerini güçlendirmek amacıyla ortaokul seviyesinde Japonya programlarının kurulmasına öncülük ettiğini aktardı. Ayrıca, Türk-Japon Üniversitesi’nin kurulması sürecine destek verdiğini ve Türkiye’de Japonca öğrenenlerin sayısının 3000’ü aştığını belirtti.

Japonya Büyükelçiliği’nden Övgüler

Büyükelçi Katsumata, Bilal Erdoğan’a Japonya hükümeti adına ödül vermekten memnuniyet duyduklarını belirterek, Erdoğan’ın kültürel mirasın korunması ve geleneksel sporların yaygınlaştırılmasına yaptığı katkıları övdü. Ayrıca, Japonya-Türkiye ilişkilerinin 100. yıl dönümünde Erdoğan’a verilen ödülün önemine değindi.

İlgili Yazılar