Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail’in Gazze Şeridi’ne Yönelik Saldırılar Sonucunda 37 Binden Fazla Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail’in Gazze Şeridi’ne Yönelik Saldırılar Sonucunda 37 Binden Fazla Filistinli Hayatını Kaybetti

haber haber -
31 0

İsrail’in Şeyh Rıdvan Mahallesi’nde Gerçekleşen Bombardıman

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail’in Şeyh Rıdvan Mahallesi’nde bir evi bombalaması sonucunda 1’i kadın 3 Filistinli öldü, ağır yaralananlar oldu.

Gazze Şeridi ve Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki Bombardımanlar

Gazze kentine yönelik saldırılarla eş zamanlı olarak Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı’nın kuzeybatısında bulunan Gazze Vadisi çevresi de yoğun bombardımana maruz kaldı. Gazze’deki Sivil Savunma Kurumu’nun açıklamasına göre, Tel es-Sultan Mahallesi’ne düzenlenen saldırıda 2 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrailliler ve Filistinliler Arasındaki Çatışmaların İnsanî Boyutu

İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 37 bin 337 Filistinli hayatını kaybederken, 85 bin 299 kişi yaralandı. İsrail ordusu ise 7 Ekim’den bu yana toplam 662 askerinin öldüğünü açıkladı.

Esaret ve Hapishane Sorunu

Çatışmalara ara verilmesiyle karşılıklı esir değişimi yapıldı ancak binlerce Filistinli hala alıkonulmaya devam ediyor. Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de İsraillilerin saldırılarında 547 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail’in Filistin topraklarını gasbı ve saldırılarına son verilmesi için uluslararası çağrılar devam ediyor.

İlgili Yazılar