Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Askerlerinin Saldırıları Sonucunda Filistin’de Ölü ve Yaralılar

İsrail Askerlerinin Saldırıları Sonucunda Filistin’de Ölü ve Yaralılar

haber haber -
26 0

Tulkerim’de İsrail Askerlerinin Saldırısı

Tulkerim kentindeki Sabit Hastanesi, 21 yaşındaki Yusuf Abduddaim’in İsrail askerlerinin kurşunlarına hedef olduğunu ve şehit olduğunu açıkladı. Görgü tanıklarına göre, İsrail askerleri Tulkerim yakınlarındaki Zenabe beldesine baskın düzenledi. Baskın sırasında binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirilirken, birçok evde arama yapıldı. Üniversite öğrencisi Abduddaim, İsrailli keskin nişancıların açtığı rastgele ateş sonucu hayatını kaybetti.

El-Faria Mülteci Kampı’nda Yaşananlar

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria’nın Tubas kenti yakınlarındaki El-Faria Mülteci Kampı’na da baskın düzenledi. WAFA haber ajansına göre, İsrail askerleri, mülteci kampındaki evlere baskın düzenledi ve gerçek mermi kullanarak tepki gösteren Filistinlilere saldırdı. Baskında 15 yaşındaki Mahmud Nibrasi hayatını kaybederken, 4 Filistinli de yaralandı.

Artan Saldırılar ve Ölü Sayısı

7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te yaşanan saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 534’e ulaştı. İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik saldırısının başlamasının ardından, Filistin topraklarındaki baskınlar, gözaltılar ve saldırılar artmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar