Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Harvey Weinstein Yeniden Gündemde: Yeni Suçlamalarla Karşı Karşıya

Harvey Weinstein Yeniden Gündemde: Yeni Suçlamalarla Karşı Karşıya

haber haber -
20 0

Harvey Weinstein Yeniden Soruşturulmaya Başlandı

‘Hollywood’da tarihin en büyük skandalına imza atan yapımcı Harvey Weinstein, kötü şöhretiyle sadece sinema endüstrisinde değil, tüm dünyada “MeToo” hareketinin doğmasına neden oldu. Şimdi ise yeni suçlamalarla gündemde. New York’ta aldığı mahkumiyetin bozulmasının ardından cinsel saldırı nedeniyle soruşturulmaya başlandığı Manhattan’daki mahkemede duyuruldu.

Weinstein Yeniden Yargılanacak

72 yaşındaki Weinstein, 2020 yılında aldığı mahkumiyetin bozulmasının ardından yeni suçlamalarla karşı karşıya. Bölge savcısı yardımcısı Nicole Blumberg, salı günkü duruşmada iddia edilen saldırıların zamanaşımı süresi içerisinde olduğunu belirtti. Blumberg, “Yasal süreci başlatmaya hazır olmayan kadınlar vardı. Bu kadınların bir kısmı artık başlatmaya hazır.” dedi.

Yeni Soruşturmalar Taktik Mi?

Weinstein’ın avukatı Arthur Aidala, yeni soruşturmaların bir taktik olduğunu belirtirken, müvekkilinin sağlık sorunları olduğunu da dile getirdi. Weinstein, sol eli tekerlekli sandalyeye kelepçeli halde mahkemeye çıkarıldı. 2020’deki mahkumiyeti, #MeToo hareketi için kritik öneme sahipti.

#MeToo Hareketi ve Weinstein

Weinstein, Miramax film stüdyosunun kurucusu olarak kadınları cinsel tacizle suçlayan #MeToo hareketinin merkezinde yer aldı. Ancak New York Temyiz Mahkemesi, adil yargılanma hakkının ihlal edildiğine karar vererek 2020’deki mahkumiyeti bozdu. Ayrıca Kaliforniya’da ayrı bir davada 16 yıl hapis cezasına çarptırılan Weinstein, kendisine yöneltilen tüm suçlamaları reddetti.

İlgili Yazılar