Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Eskişehir Gezi Parkı Kurbanı Ali İsmail Korkmaz 11 Yıl Sonra Anılıyor

Eskişehir Gezi Parkı Kurbanı Ali İsmail Korkmaz 11 Yıl Sonra Anılıyor

haber haber -
19 0

Ali İsmail’in Annesi Emel Korkmaz’ın Açıklamaları

Emel Korkmaz, “Ali İsmail’in aramızdan ayrılışının, katledilişinin 11. yılına giriyoruz. 11 yıldır yavruma hasretim. Ali İsmail’i çok özlüyorum, kabullenemiyorum. Çok acı bir şekilde alındı evladım aramızdan. Ali İsmail bedenen aramızda yok. Ali İsmail’in fikirleri, yapmak istedikleri hepsi farklı bedenlerde yaşıyor. Ali İsmail’i yaşatmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çaba sarf ediyoruz” dedi.

ALİKEV Vakfı ve Hukuk Mücadelesi

Emel Korkmaz, “O vakfı kurmamızın amacı, Ali İsmail’in yapmak isteyip de yapamadıkları. Vakfımızda Ali İsmail gibi üniversite öğrencisi olan, eğitime gönül veren çocuklarımıza burs veriyoruz” diye konuştu.

Ali İsmail’in annesi, “Ali İsmail’i anlatacak çok şey var ama 11 yıldır çok acı çekiyorum. Ali İsmail’i katledenler hak ettikleri cezayı alamadılar. Davamızın peşinden gideceğiz sonuç ne olursa olsun. Başka evlatlarımız katledilmesin diye mücadele diyoruz. Deprem bölgesindeyiz. Yarın Aliş’imi anacağız. Acı şekilde kaybettiğimiz canlarımızı anacağız” şeklinde konuştu.

Gürkan Korkmaz’ın Açıklamaları

Gürkan Korkmaz, “11 yıl geçti ama bizim için hala dün gibi… Hiçbir şekilde acımız dinmiyor. Sanki dün yaşamışız gibi acımız taze, öfkemiz taze. Bu 11 yılda bizim bir hukuk mücadelemiz vardı halen devam eden… En ağır cezayı alan katil polis bile 3 yıl cezaevinde yatıp çıktı. Bu hukuk mücadelemiz halen devam ediyor. Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nda Ali İsmail’in adını yaşatmaya çalışıyoruz. Emel annemin verdiği bir mücadele var. Biz de onun etrafında toplanıp güç bulmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar