Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Emine Erdoğan ve Anar Alekberov Arasındaki İklim Değişikliği Konferansı Görüşmesi

Emine Erdoğan ve Anar Alekberov Arasındaki İklim Değişikliği Konferansı Görüşmesi

haber haber -
29 0

Azerbaycan’ın Ev Sahipliği Yapacağı İklim Değişikliği Konferansı Öncesi İşbirliği Görüşmeleri

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Anar Alekberov, Bakü’de düzenlenecek olan 29. İklim Değişikliği Taraflar Konferansı hakkında bilgi vermek üzere Emine Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Aleberov ve Erdoğan Arasındaki Görüşme Detayları

Görüşmede, Emine Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler ile Türkiye’de yürüttüğü çevre çalışmaları ve Haydar Aliyev Vakfı ile işbirliği imkanları ele alındı. Alekberov, 11-12 Kasım Liderler Zirvesi döneminde Türkiye ile ortak etkinlikler gerçekleştirme isteğinden bahsetti.

Emine Erdoğan ise COP zirvesine ev sahipliği yapacak olan Azerbaycan’ı tebrik ederek, Türkiye’nin kardeş ülkeyi desteklemek adına ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Emine Erdoğan’ın Paylaşımı ve İfade Edilen Duygular

Erdoğan, görüşmenin ardından yaptığı sosyal medya paylaşımında, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Haydar Aliyev Vakfı İcra Direktörü Anar Alekberov ile İstanbul’da bir araya geldik. Haydar Aliyev Vakfının çalışmaları ve Bakü’de düzenlenecek 29. İklim Değişikliği Taraflar Konferansı hazırlıkları hakkında bilgi aldım.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, paylaşımının devamında, zirveye duyduğu mutluluğu ve Türkiye olarak Azerbaycan’ın yanlarında olduklarını vurguladı.

İlgili Yazılar