Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Elon Musk, Tesla Hisse Senetlerini Satarken Neler Yaşandı?

Elon Musk, Tesla Hisse Senetlerini Satarken Neler Yaşandı?

haber haber -
39 0

Elon Musk, Twitter Satın Alımı İçin Varlıklarını Tasfiye Etti

Şirket dosyalarına göre Elon Musk, Twitter satın alımı için nakit kazanmak amacıyla varlıklarını tasfiye ederken, 4 Kasım ile 12 Aralık arasında toplam 41,5 milyon dolarlık Tesla hissesi sattı.

Musk’ın Hisseleri Satışı ve Tesla’nın Zayıf Çeyrek Sonuçları

Musk’ın hisseleri satışı, yatırımcılara “4. çeyrek için mükemmel bir talebimiz var” dediği kazanç çağrısından kısa bir süre sonra geldi. Ancak Tesla’nın dördüncü çeyrek satışları tahmin edilenden çok daha zayıf çıktı ve hisselerin yüzde 12 düşmesine neden oldu, bu da hisse senedinin iki yılı aşkın süredir en kötü işlem günü oldu.

Musk’a Karşı Açılan Davada İddialar

Hissedar Michael Perry tarafından açılan davada, “Musk, görevi kötüye kullanmasından ve içeriden maddi ve olumsuz bilgileri istismar etmesinden kar elde etti” iddiası yer aldı. Davada Musk’a hisse satışından elde edilen karın yanı sıra avukat ücretleri ve diğer masrafların şirkete iade edilmesi talep ediliyor.

Tesla’nın Fiyat İndirimleri ve Musk’un Twitter Satın Alma Çabaları

Tesla, Çin’deki fiyatlarını düşürdü ve zayıf satışlar karşısında elektrikli araç fiyatlarını aşağı çeken bir dizi indirime gitti. Musk, artık X olarak bilinen sosyal medya platformu Twitter’ı satın alma çabalarına başlamadan önce, Tesla hisselerini nadiren satıyordu.

İlgili Yazılar