Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. DEM Partili Belediye Başkanı Gözaltına Alındı, Polis İzin Vermedi

DEM Partili Belediye Başkanı Gözaltına Alındı, Polis İzin Vermedi

haber haber -
35 0

Mehmet Sıddık Akış Gözaltına Alındı, Yerine Vali Atandı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM) belediye başkanı seçilen Mehmet Sıddık Akış, 3 Haziran akşamı Van’da gözaltına alındı. İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Akış’ın yerine Hakkari Valisi Ali Çelik, Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Polis İzin Vermedi, Oturma Eylemi Yaptılar

Kente gelen DEM Partili milletvekilleri ve parti yetkilileri, belediye binası önünde yapmak istedikleri yürüyüş ve basın açıklamasına polis izin vermedi. Uzun süre DEM Parti il binası önünde bekletilen grup, daha sonra çarşı merkezinde yürüyüş yapmalarına izin alabildi. Ancak belediye binası önünde basın açıklaması yapmak isteyen partililere polis engel oldu. Bunun üzerine DEM Partililer gece geç saatlere kadar oturma eylemi gerçekleştirdi.

Güvenlik Önlemleri Alındı

Polis, kent merkezinde geniş güvenlik önlemi alırken, belediye binasının bulunduğu sokağın giriş ve çıkışları bariyerlerle kapatıldı. DEM Partili yetkililerin gözaltına alınması ve belediye binası önündeki olaylar, gergin bir atmosferde geçti.

İlgili Yazılar