Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kitap
 4. »
 5. Bu haftaki röportaj konuğumuz, şair Zuhal Öngün ÇOPUR. Kendisi ile son kitabı Nefesim’i, edebiyatı, kendi felsefesi ve yazarlık üzerine konuştuk.

Bu haftaki röportaj konuğumuz, şair Zuhal Öngün ÇOPUR. Kendisi ile son kitabı Nefesim’i, edebiyatı, kendi felsefesi ve yazarlık üzerine konuştuk.

haber haber -
111 0

 1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

14 Haziran 1980 İzmir Karşıyaka doğumluyum babam Arnavut Üsküplü annem İstanbullu. 7 yaşında İstanbul’a taşındık annemin doğduğu yere İstanbul Beykoz’a ben evlenene kadar Beykoz’da oturdum, sonra 1995’de Üsküdar’a taşındım o zamandan beri de burada oturuyorum.

 1. Kendinizi ne zaman yazar olarak tanımlamaya başladınız?

İlk şiirimi ilkokula giderken yazmaya başladım yazdıklarımı okuyanlar çok beğenince daha da heveslendik yazmaya devam ettim hala da yazmaya devam ediyorum.

 1. Türkiye’de ve dünyada en beğendiğiniz yazar / yazarlar kimler?

Nazım Hikmet, Mehmet Akif Ersoy, Yahya Kemal Beyatlı, Orhan Veli Kanık,

Yazarlardan Ayşe Kulin, Cahit Sıtkı Tarancı, Sunay Akın, Reşat Nuri Güntekin.

 1. İlk kitabınızı bastırmayı ne zaman düşündünüz?

Şiirlerim bir gazetenin ekinde yayınlanmaya başladığında okuyanlar tarafından beğenilince yazmaya devam ettiğim için birikti, hepsi hep aklımdaydı bunları bir yerde toplayıp kitap haline getirmek bir gün tesadüfen arkadaşım bir yayınevinden kitap çıkardığını öğrendim yayıneviyle iletişime geçtim kısmet 33 yıl sonra oğluma benden kalıcı, ona hitaben  NEFESİM adında şiir kitabımı çıkardım.

 1. Ne tür okuyucu kitlesine hitap ediyorsunuz?

Şiir kitabımın her tür ve kitleye uyumlu edebiyatı okumayı seven, yeni bir yazar şairin kalemini merak eden herkes okuyabilir.​​​​​​​

 1. Kitabınızın teması nedir?

İçindekilerin bazıları yaşanmış duygularımın mısralara döktüklerim yazarken o an içimden geçenleri kağıda yazdıklarım kitabımın ismini, oğluma ‘Nefesim’ derim onun için ona hitap olarak ‘Nefesim’ dedim.

 1. İlham kaynağınız nedir?

Belirli bir ilham kaynağım yok bulunduğum ortam o anki ruh halim.

 1. Okurlar eserinize nereden ulaşabilir?

Odessa Yayınevi’nin sitesinden ulaşılabilir.

İlgili Yazılar