Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Bilecik’te Çiftçiler TMO’nun Alım Fiyatlarına Tepki Gösterdi

Bilecik’te Çiftçiler TMO’nun Alım Fiyatlarına Tepki Gösterdi

haber haber -
31 0

Traktör Konvoyu Düzenlendi

Bilecik’te çiftçiler, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) açıkladığı alım fiyatlarına tepki göstermek amacıyla traktör konvoyu düzenledi. CHP Bilecik İl Başkanlığı öncülüğünde Şehir Mezarlığı ve 1. Organize Sanayi Bölgesi önünde bir araya gelen çiftçiler, traktörleriyle kent merkezinde kornalar eşliğinde geçiş yaptı.

Basın Açıklaması Yapıldı

Traktör konvoyuna CHP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ile İl Başkanı Ali Özdemir de katılarak destek verdi. Konvoyun ardından Atatürk Parkı önünde basın açıklaması düzenlendi. Tüzün, çiftçilerin yaşadığı sorunları dile getirdi.

Çiftçilerin İsyanı

Yaşar Tüzün, “Emekliden ve işçiden sonra şimdi de çiftçide tasarruf devri başladı. Mazota bir yılda yüzde 105 zam geldi. Gübreye yüzde 40, zirai ilaçlara yüzde 50 zam yapıldı. Bu zamlar gelirken Türk çiftçisinin ürettiği buğdaya yalnızca yüzde 12 zam yapıldı.” dedi. Özdemir ise, “Çiftçimizin sendikası yok, yazıklar olsun. Mazot 23 lirayken, şimdi 43 liraya yükselecek. Gübre fiyatları yüzde 300 arttı. Buğdayın fiyatı ise çiftçiyi mağdur edecek seviyeye düştü.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar