Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sanat point – Sanatpoint.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Asgari Ücrete Yapılacak Ara Zam Hakkında Son Gelişmeler

Asgari Ücrete Yapılacak Ara Zam Hakkında Son Gelişmeler

haber haber -
32 0

Asgari Ücrete Zam Yapılacak mı?

Çalışan kişilerin en temel gereksinimlerini karşılayabilmeleri için verilen asgari ücret, ardı ardına gelen zamlarla adeta erimeye başladı. Peki, asgari ücrete ara zam gelecek mi?

Bakan Işıkhan’ın Açıklamaları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret ve emekli maaşları konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, asgari ücrete zam olmayacağını belirtirken, emekli maaşları için temmuz tarihine işaret etti.

Enflasyon ve Asgari Ücret

Bakan Işıkhan, ekonomik verilerin olumlu seyrettiğini vurgulayarak, “Aralık ayındaki düşüncemiz neyse aynı şekilde devam ediyor. Hiçbir ara zam gündemimizde yok” dedi. Ancak, asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmazsa, 17.002 lira olan asgari ücretin alım gücü 13.552 liraya düşecek.

Özgür Özel’den Tepki

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, asgari ücrete yapılacak ara zam konusunda net bir şekilde konuşarak, Türkiye’nin yoksullaştığını ve asgari ücretin güncellenmesi gerektiğini belirtti. Özel, asgari ücretin enflasyon artışına göre güncellenmesi ve desteklenmesi gereken kesimler için özel tedbir alınması gerektiğini ifade etti.

İlgili Yazılar